Mere frihed til ekspedienterne

Release version 15 🚀

Konfigurér, og bestem selv indholdet på den nye forside i Ka-ching POS. Med lanceringen af Ka-ching version 15 kan vi med glæde præsentere den nye konfigurérbare forside, hvor man selv kan tilpasse indholdet. Velkommen til Ka-ching POS version 15.

Release version 15 🚀

Kædebutikkernes nye våben, den konfigurérbare forside, består af:

  • Genveje, hvor man kan oprette hurtige genveje til fx at give rabatter, tilføje kunder eller noget helt tredje. 
  • Mest solgte produkter, hvor man kan se de bedst sælgende produkter. 
  • Udvalgte produkter, hvor man kan skabe en specifik liste af fokusprodukter. 

Man kan tilføje lige så mange sektioner som man vil, og alt indhold i kategorierne kan man nemt vedligeholde – enten via Backoffice eller via API integration.

Formindsk ekspeditionstiden og arbejdspresset: Bliv klar til black friday, jul og ĂĄrets øvrige begivenheder 

Udsalg, højtider og øget tempo er tre fænomener, der følges ad. Black friday eller december mĂĄned er de travleste eksempler, men man kunne ogsĂĄ tage udgangspunkt i Sallings ĂĄrlige Rivegilde eller butikkernes mange fødselsdage. Ved disse lejligheder er butikkerne fyldte, og der skal sælges, pakkes ind og returneres pĂĄ højtryk. I sĂĄdanne situationer kan man med den nye forside lette ekspeditionstiden og arbejdspresset ved at tilpasse sine kasseapparater til at gøre lige netop det, der giver mest mening for ens butik. 

Og som altid …

Husk at læse Release Notes og opdatere alle dine Ka-ching-apps, og sørg for, at de er i samme version.

Thomas Damgren

Vil du vide mere om version 15 eller Ka-ching generelt?

Kontakt Thomas Damgren for en gratis demo.

Thomas Damgren
+45 71 995 985
thomas@ka-ching.dk

Ka-ching klar til TCS i Sverige – certificeret og compliant

I Sverige stiller lovgivningen klare krav til POS-systemer: hver eneste salgstransaktion skal registreres i en godkendt kontrolenhed (“black box”). Formålet er enkelt – korrekt rapportering og høj grad af gennemsigtighed.

Hos Ka-ching har vi i flere år understøttet disse krav gennem en certificeret løsning fra Infrasec. Nu har vi taget næste skridt.

Ka-ching udvider med Dinero-integration – endnu nemmere regnskab for butikker

Hos Ka-ching arbejder vi hele tiden på at gøre hverdagen lettere for butikker. Mindre manuelt arbejde, færre fejl og bedre overblik. Derfor er vi glade for at kunne dele, at vi i efteråret har lanceret en integration mellem Ka-ching og Dinero.

Med integrationen bliver salgsdata automatisk overført fra kassen til regnskabet – præcis som det skal være.


Vis mere